Drzewa genealogiczne

Wszystkie dzieci wiedzą, że najważniejsza jest rodzina. Doskonale wiedzą kto jest ich mamą i tatą. Wiedzą czy mają rodzeństwo czy nie. Umieją często podać imiona babci i dziadka. Ale jak miał na imię dziadek taty? Czy mama mamy to babcia? Na te pytania już czasem było trudno odpowiedzieć .

Dlatego omawiając temat rodziny przy okazji dni babć i dziadków zaproponowaliśmy rodzicom, aby wraz ze swoimi dziećmi stworzyli drzewa genealogiczne swoich rodzin. Odzew był ogromny. Drzewa duże i małe zawisły w naszym holu. Do stworzenia jednych posłużyły autentyczne zdjęcia, do innych rysunki, a jeszcze u innych rodzina to były postacie z bajek lub owoce na drzewach. Kreatywność i zaangażowanie zaskoczyły nie tylko nas ale też samych twórców, ponieważ zadanie – jak się okazało – łatwe nie było. Tworzenie drzew miało też kilka skutków ubocznych takich jak odgrzebanie starych fotografii, odkurzenie wspomnień, no i przypomnienie sobie numeru telefonu do babci czy pradziadka. 😉

Po tygodniu wszystkie dzieła trafiły z powrotem w ręce swoich twórców i jestem pewna że stanowią teraz wyjątkową ozdobę swojego domu.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzyło się. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *