Cygańskie opowieści – przedstawienie kukiełkowe.

W marcu nasze przedszkole odwiedziły niezwykłe kukiełki, które przedstawiły nam ciekawą i pouczającą historię dwóch chłopców – Kamila oraz Bukano – żyjących w dwóch zupełnie różnych światach.

Kamil to chłopiec, który, jak wielu z nas, uwielbiał gry komputerowe.   Większość swojego wolnego czasu, spędzał więc z telefonem, konsolą  lub tabletem w ręce przemierzając, skądinąd, fascynujący wirtualny świat.  Chłopiec zupełnie nie znał zabaw na dworze z innymi dziećmi i, szczerze mówiąc, zupełnie go to nie interesowało.

Bukano, który był Romem,  wiódł zupełnie inne życie.

Swój wolny czas spędzał głównie na podwórku, w towarzystwie swojej głośnej i roześmianej ferajny. Wymyślał i tworzył, dla siebie i innych,  podwórkowe zabawy wykorzystując swoją bogatą wyobraźnię oraz to co akurat miał pod ręką.  Nie korzystał z elektroniki. Nie wiedział nawet jak się nią posługiwać. Nigdy się jednak nie nudził, bo miał zawsze przy sobie grono przyjaciół pełnych zwariowanych pomysłów i chętnych do psot i zabawy.

Bukano pokazał Kamilowi jak można spędzać czas bez telefonu, tableta, komputera, konsoli  w gronie rzeczywistych, a nie wirtualnych, przyjaciół.

Dzieci z naszego przedszkola przeżyły wraz z kukiełkami i aktorami fascynującą przygodę.

Towarzyszyły Bukano w podróży wozem, zamieniły się w cygańskich tancerzy, brały udział w zabawach takich jak wyścigi trytytek i konne przejażdżki, a wszystkiemu towarzyszyła porywająca cygańska muzyka.

Z pewnością zaczerpnęliśmy wielką garść pomysłów jak spędzić aktywnie i radośnie, a przede wszystkim wspólnie, wolny czas.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzyło się. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *