Zawody naszych rodziców-Lekarz stomatolog

„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda,
tak się zaczyna wielka przygoda.
Myję zęby, bo wiem dobrze o tym,
kto ich nie myje ten ma kłopoty,
Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć!!!”.

Od zawsze wiadomo, że uśmiech to najpiękniejsza ozdoba każdego człowieka, ale by tak było uśmiech musi odsłonić piękne i zdrowe zęby, a każde dziecko dobrze wie, że aby mieć zdrowe zęby trzeba o nie dbać, myjąc je dokładnie oraz regularnie odwiedzając dentystę. Jednak również nie od dziś wiadomo, że wielu ludzi, nawet zupełnie dorosłych, czuje lęk przed tą wizytą , dlatego Bączki z Leśnej Łączki zaprosiły dentystę do naszego przedszkola i … świetnie się z nim bawiły nabywając przy okazji wielu ważnych umiejętności i wiadomości.
Dnia 24 października grupę średniaków odwiedziła Pani Dentystka, a tak dokładnie to Mama naszej Majeczki . Ubrana w biały fartuch, maskę oraz ogromne, przeźroczyste, ochronne okulary, wyjaśniła przedszkolakom na czym polega właściwa, codzienna pielęgnacja jamy ustnej, a więc dokładne szczotkowanie ząbków. Następnie opowiedziała jak wygląda badanie stomatologiczne oraz samo leczenie. Pokazała również jakich przyborów używa lekarz stomatolog by zbadać stan naszego uzębienia.
Szczotkowanie ząbków pod czujnym okiem naszego gościa sprawiło dzieciakom frajdę, a w nagrodę, każdy potencjalny pacjent, dostał na pamiątkę odznakę dzielnego pacjenta, choć tym razem odwagą nikt nie musiał się szczególnie wykazywać 😉

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzyło się. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *