Festyn „Za mundurem dzieci sznurem”

Godzina piąta minut trzydzieści, kiedy pobudka zagrała…
Dzielny przedszkolak szedł na manewry…
Nie jedna mama płakała…

Dnia 17 września, zgodnie z tradycją, odbył się w naszym przedszkolu festyn rodzinny, tym razem pod hasłem „Za mundurem dzieci sznurem”.

Jak co roku dopisała nam wspaniała pogoda. Jako pierwsi stawili się żołnierze z przedszkola i naszego żłobka, czyli wszyscy pracownicy. Przeistoczyli ogród w prawdziwe pole manewrowe. Oczywiście pamiętali też o wojskowej kantynie, aby strudzeni żołnierze, policjanci, strażacy… itp. mogli po ciężki manewrach posilić się przepyszną grochówką „marzeniem rekruta”, bigosem, pajdą chleba z pieczoną karkówką „cholewą kaprala”, drożdżowym ciastem „przysmakiem generała” i innymi specjałami. Zapach pysznych potraw dostępnych w kantynie roznosił się nad Szczecinem i pewnie dlatego na polu manewrowym zaczęli zbierać się przedstawiciele różnych służb mundurowych, gotowych do stawienia czoła wszystkim wyzwaniom przygotowanym specjalnie dla nich.

Zarówno mali i duzi chętnie brali udział w zadaniach specjalnych, jak czołganie pod siatką w maskach gazowych, trafianie amunicją do celu, wynoszenie jajka z pożaru w prawdziwym strażackim kasku, czy przebieranie grochu do kultowej wojskowej grochówki.
Nasze dzielne przedszkolaki mogły sprawdzić się podczas wykonywania musztry poprowadzonej przez naszego gościa specjalnego z Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego. Nie trzeba dodawać, że zaprezentowali się znakomicie.

Mogliśmy podziwiać też Przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji. Zawitali Oni do nas z czujnym psem Brutusem i odważnymi końmi Delfinem i Polonem. Na jednym z nich pani policjantka zaprezentowała karkołomne ćwiczenia. Zarówno dzieci jak i rodzice mogli zasiąść w prawdziwym radiowozie policyjnym oraz wozie strażackim. Sądzimy, że nie jeden tatuś poczuł się jak prawdziwy strażak czy policjanci i choć przez chwilę spełniał swoje marzenia z dzieciństwa. Ale prawdziwy aplauz wzbudził czołg RUDY 102,5 wykonany samodzielnie przez wspaniałą rodzinkę Robackich (dużych i małych).
Można było tez oglądać i przymierzać wiele mundurów i rekwizytów wojskowych na specjalnym stoisku.

Na naszym festynie nie zabrakło też przedstawicieli Straży Miejskiej, a Służby Ratownictwa Medycznego reprezentowane przez Collegium Medyczne „Medica” dały profesjonalny pokaz z udzielania pierwszej pomocy.

Wszystko to mogło się odbyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu wspaniałych mam i tatusiów z „Naszej bajki”.
Z niecierpliwością wszyscy czekamy na następny – tym razem bajkowy festyn, aby móc wcielić się w nowe role, które urzeczywistniają marzenia i pragnienia małych i dużych. Do zobaczenia w czerwcu 2012 r.

Podziękowania

Za współpracę, udział i uatrakcyjnienie naszego festynu szczególne podziękowania dla:

 • Przedstawicieli Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego – generała dr. Ryszarda Sorokosza, majora Marcina Walczaka oraz szeregowego Kacpra Kijewskiego
 • Przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji komisarza Witolda Nowego – kierownika referatu przewodników psów służbowych i konnego oraz pań i panów policjantów
 • Przedstawicieli Komendy Miejskiej Straży Pożarnej – młodszego kapitana Marcina Kasprzaka
 • Przedstawicieli Straży Miejskiej w Szczecinie
 • Służb Ratownictwa Medycznego, reprezentowanych przez Collegium Medyczne „Medica” – pani Urszuli Konopa, pana Cezarego Jesionek oraz pana Bartosza Kaźmierskiego

Serdeczne podziękowania należą się również naszym rodzicom:

 • Pani Annie Wasiłek za zorganizowanie pokazu ratownictwa medycznego
 • Państwu Małgorzacie i Maciejowi Robackim za udostępnienie czołgu zrobionego z samochodu osobowego
 • Państwu Grendziak, Sławczyńskim, Orłowskim – za kartony
 • Państwu Bittel i Gościniak – za szpatułki
 • Pani Agnieszce Krasowskiej – za bandaże
 • Państwu Mielniczuk – za wypożyczenie mundurów wojskowych
 • Państwu Buszkiewicz – za kartony oraz wypożyczenie chusty rezerwisty
 • Panu Piotrowi Jadczak i panu Grzegorzowi Niedzielskiemu – za wypożyczenie chust rezerwistów
 • Panu Piotrowi Obuchowskiemu – za zorganizowanie wspaniale wyposażonego stoiska wojskowego
 • Pani Patrycji Urban-Malada – za wypożyczenie mundurów oraz kontakt ze służbami mundurowymi miasta Szczecina
 • Państwu Mosiejczuk – za mundury wojskowe
 • Panu Arkadiuszowi Sondej – za kontakt z Wielonarodowym Korpusem Północno-Wschodnim

 

A teraz zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzyło się i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *